Bahçeşehir Koleji Avrupa'da Yükselmeye Devam Ediyor!

2019 – 2020 sezonunda Avrupa kupalarında ilk kez boy gösteren ve FIBA Europe Cup’ta yarı finale yükselen Bahçeşehir Koleji, önümüzdeki sezon Avrupa’nın en prestijli ikinci şampiyonası olan EuroCup’ta mücadele edecek. Son senelerde Türk basketbolunda isminden sıkça söz ettiren Bahçeşehir Koleji, Avrupa’nın en rekabetçi ikinci organizasyonu olan EuroCup’a katılma hakkı elde etti. COVID – 19 pandemisi nedeniyle yarıda kalan sezonda FIBA Europe Cup’ta oldukça iyi bir performans gösteren ve yarı finale yükselerek ateşiyle Avrupa’yı da yakan ‘’Kırmızı Ejderhalar’’, aynı başarıyı daha da yükseklerde tekrarlamaya çalışacak.

EuroCup ve ING Basketbol Süper Ligi’nin başlangıcından önce FIBA Europe Cup’ta dörtlü final oynayacak Bahçeşehir Koleji, şu ana kadar yaz transfer döneminin en hareketli takımlarından biri olarak değerlendiriliyor. EuroCup’a katılım ve yeni sezonun planlamaları konusunda kulüp Genel Menajeri Alpaslan Aydın şunları söylüyor:

‘’Oldukça genç bir kulüp olmamıza rağmen EuroLeague çatısının altına girebilmek bizim için büyük bir başarı. Önce ikinci lig, ardından Basketbol Süper Ligi, sonrasında FIBA Europe Cup ve şimdi de EuroCup… Her sene üzerine koyarak ve tecrübe kazanarak sürdürülebilir bir başarı hedefliyoruz. Bilindiği üzere EuroCup, yıllardır rekabetin oldukça üst düzeyde seyrettiği harika bir organizasyon. Bu kupayı daha önce Galatasaray Doğa Sigorta ve Darüşşafaka Tekfen ülkemize getirmiş ve bizleri gururlandırmıştı. Bu sene de biz ve Frutti Extra Bursaspor, bayrağımızı bu önemli organizasyonda gidebildiğimiz yere kadar dalgalandıracağız. Bursaspor camiasına da şimdiden başarılar diliyorum.

Hem ING Basketbol Süper Ligi’nde hem de EuroCup’ta rekabetçi bir kadro oluşturabilmek adına transfer çalışmalarımız devam ediyor. Gerek yerli, gerekse yabancı oyuncu kadromuza önemli takviyeler yaptık. Geçtiğimiz senelerden daha genç ve başarıya aç bir oyuncu grubuyla mücadele edeceğiz. Umuyorum ki oynadığımız basketbol ve elde ettiğimiz başarılarla Bahçeşehir ailesini gururlandırabilir ve öğrencilerimizin yüzlerini güldürebiliriz.’’