BAHÇEŞEHİR KOLEJİ EVİNDE MUTLU

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 25. Haftasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda HDI Sigorta Afyon Belediyesi’ni ağırladı. Langston Hall ve Jamar Smith’ten sakatlıkları nedeniyle faydalanamayan Kırmızı Ejderhalar, başından sonuna kadar üstün götürdüğü mücadeleden 105-77’lik skorla galip ayrıldı ve bu sezon ligdeki 14. zaferini elde etti.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Kartal Özmızrak, Muhammed Baygül, Jamal Jones, Sam Dekker ve Oğuz Savaş; konuk ekip ise Şafak Edge, Wayne Selden, Kenny Hayes, Marko Filipovity ve Johnathan Hamilton beşiyle başladı.

Kırmızı Ejderhalar maçın başında bulduğu dış atışlarla etkili olurken ilk üç dakikayı 12-5 önde geçti. Muhammed ve Kartal’ın üst üste bulduğu üçlüklerle skor 18-5’e gelince HDI Sigorta Afyon Belediyesi, çeyreğin bitimine 6 dakika 4 saniye kala molaya başvurdu. Konuk ekip molanın ardından Selden’la hücumda etkili olmaya çalışsa da Bahçeşehir Koleji; Dekker ve Muahmmed liderliğinde çeyrek sonunu da iyi oynadı ve maçın ilk dörtte birlik bölümünü 34-20 önde geçti.

Kırmızı Ejderhalar ikinci çeyreğe 10-4’lük bir seriyle başlayıp farkı bir kez daha 20’ye çıkarınca konuk ekip, devrenin bitimine 6 dakika 31 saniye kala bir mola daha aldı (44-24). HDI Sigorta Afyon Belediyesi, mola dönüşünde Selden önderliğinde 9-2’lik bir seri yakalayıp skoru 46-33’e getirince bir mola da ilk yarının sonuna 4 dakika 33 saniye kala Bahçeşehir Koleji cephesinden geldi. Devrenin son kısmında fark 14-17 bandında devam etti ve soyunma odasına 59-43 Kırmızı Ejderhalar üstünlüğünde girildi.

İkinci yarının başında da etkileyici hücum performansını sürdüren Bahçeşehir Koleji, ilk dört dakikayı 73-50 önde geçti. Üçüncü çeyreğin bitimine 4 dakika 42 saniye kala gelen televizyon molasına 75-50 Kırmızı Ejderhaların üstünlüğüyle girildi. Çeyreğin son kısmında iki ekip de skor üretiminde güçlük çekerken, maçın son dörtte birlik bölümüne Bahçeşehir Koleji’nin 79-59 üstünlüğüyle girildi.

Konuk ekip son çeyreğe 9-4’lük bir seriyle başladı ve maçın son 7 dakikasına girilirken skor 83-68’e geldi. Maçın bitimine 4 dakika 48 saniye kala gelen televizyon molasına girilirken Bahçeşehir Koleji’nin 89-72 üstünlüğü vardı. Mücadelenin son bölümünde de üstünlüğünü muhafaza eden Kırmızı Ejderhalar, parkeden 105-77’lik skorla galibiyetle ayrıldı ve bu sezon ligdeki 14. zaferini elde etti.

Maçın ardından Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak şu ifadelerde bulundu: ‘’Ligin son haftalarına geldik, her maç birbirinden önemli. Ayrıca bildiğiniz üzere FIBA Europe Cup’taki serüvenimiz de devam ediyor. Talihsiz bir dönemden geçtik, bugün de yalnızca iki yabancı oyuncumuzdan faydalanabildik. Bugün ağrılarına, sızılarına rağmen sahada yer alan ve ellerinden gelenin en iyisini yapan oyuncularıma fedakarlıkları için özel bir teşekkür etmek istiyorum. Umarım çarşamba günkü Avrupa maçımıza kadar sakatlarımız aramıza katılır ve final yolunda avantaj elde ederiz.’’