Bahçeşehir Koleji Fenerbahçe’ye Mağlup Oldu

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 24. Haftasında Fenerbahçe BEKO’yu konuk etti. İlk yarıda rakibiyle teması sürdüren Kırmızı Ejderhalar, ikinci yarıda rakibine direnemedi ve sahadan 61 – 78’lik skorla mağlup ayrıldı.

Kırmızı Ejderhalar maça İsmet Akpınar, Erick Green, Erkan Yılmaz, Stefan Jankovic ve Vladimir Stimac; konuk ekip Fenerbahçe BEKO ise Lorenzo Brown, Tarık Biberovic, Nando De Colo, Danilo Barthel ve Ahmet Düverioğlu beşiyle başladı.

İki takım da maça hücumda kısır başlarken ilk iki buçuk dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 3-0’lık üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin orta bölümünde Erick Green’in hücumda liderliği ele geçirmesiyle Kırmızı Ejderhalar skorda 11 – 4 öne geçti ve çeyreğin bitimine 4 dakika 45 saniye kala gelen televizyon molasına bu skorla girildi. Bahçeşehir Koleji, moladan dönüşte İsmet Akpınar ve Vlade Stimac’la oyunu kontrol etmeyi sürdürünce ilk periyodun sonuna 3 dakika 25 saniye kala Fenerbahçe BEKO molası geldi (18 – 7). Konuk ekip, moladan serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla döndü ve maçın ilk dörtte birlik bölümü 18 – 18 eşitlikle geçildi.

İki takım, ikinci çeyreğe de yavaş başladı ve ilk iki dakikada sayı kaydedilemedi. Devrenin bitimine 4 dakika 32 saniye kala gelen televizyon molasına Fenerbahçe BEKO’nun 24 – 20’lik üstünlüğüyle girildi. Konuk ekip moladan 10 – 3’lük bir seriyle döndü ve ilk yarının sonuna 1 dakika 58 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (23 – 34). Devrenin son bölümünde oyunun seyri değişmedi ve soyunma odasına Fenerbahçe BEKO’nun 37 – 25’lik üstünlüğüyle gidildi.

İkinci yarının başında Erkan’ın hücum ribauntlarıyla oyunun içinde kalan Bahçeşehir Koleji, ilk üç dakikalık bölümü 42 – 31 geride geçti. Televizyon molasına girildiğinde Fenerbahçe BEKO’nun skorboard’da 50 – 41 üstünlüğü bulunuyordu. Çeyreğin sonuna 1 dakika 42 saniye kala, Fenerbahçe BEKO molasına başvurdu (46 – 55). Maçın son dörtte birlik bölümüne konuk ekibin 61 – 48’lik üstünlüğüyle girildi.

Fenerbahçe BEKO son çeyreğe Kyle O’Quinn’in etkili oyunuyla başladı ve ilk üç dakikalık bölümü 65 – 52 önde geçti. Maçın bitimine 4 dakika 39 saniye kala gelen televizyon molasına Fenerbahçe BEKO’nun 71 – 54’lük üstünlüğüyle girildi. Konuk ekip maçın son bölümünde de üstünlüğünü korudu ve mücadeleden 61 – 78 galip ayrıldı.

Kırmızı Ejderhalar adına maçın en skorer isimleri; 16 sayıyla Erick Green, 9 sayıyla Erkan Yılmaz ve 8 sayıyla İsmet Akpınar oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, maçın ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ‘’Maça iyi başladık ancak ribaundlardaki kontrolümüzü kaybedince oyunda da geri düştük. Fenerbahçe BEKO verdiğimiz ribaundları, ikinci şans sayılarıyla birleştirdi ve oyunu kontrol etti. Onlara sezonun kalan bölümünde başarılar diliyorum. Biz de yarından itibaren haftaya oynayacağımız Galatasaray maçına hazırlanacağız.’’