Bahçeşehir Koleji, İkinci Yarıdaki İlk Galibiyetini Aldı

Bahçeşehir Koleji, 2020 – 2021 ING Basketbol Süper Ligi’nin 20. Haftasında Büyükçekmece Basketbolu ağırladı. Üçüncü çeyrekten itibaren maçı kontrol eden Bahçeşehir Koleji, sahadan 83 – 74’lük skorla galip ayrılarak ligin ikinci yarısındaki ilk zaferini elde etti.

Kırmızı Ejderhalar maça İsmet Akpınar, Erick Green, Jamal Jones, Burak Can Yıldızlı ve Vladimir Stimac; konuk ekip ise Jaka Kloubucar, Matt Farrell, Osiris Eldridge, Devin Oliver ve Gabriel Olaseni beşiyle başladı.

Büyükçekmece maça hücumda etkili başlarken ilk üç buçuk dakikalık bölümü 13 – 4 önde geçti. Çeyreğin sonuna 4 dakika 56 saniye kala gelen televizyon molasına konuk ekibin 15 – 8’lik üstünlüğüyle girildi. Bahçeşehir Koleji moladan 6 – 0’lık seriyle döndü ve çeyreğin bitimine 2 dakika 27 saniye kala skoru 14 – 15’e getirdi. Çeyreğin son bölümünü iyi oynayan Büyükçekmece, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 26 – 18 önde geçti.

İkinci çeyreğe iki ekip de dengeli bir şekilde başlarken, ilk üç buçuk dakikalık bölüm konuk ekibini 33 – 24’lük üstünlüğüyle geçti. Devrenin sonuna 4 dakika 34 saniye kala gelen televizyon molasına konuk takımın 36 – 29’luk liderliğiyle girildi. Bahçeşehir Koleji skoru 39 – 36’ya getirince konuk ekip, devrenin bitimine 37 saniye kala molaya başvurdu. Soyunma odalarına 38 – 39’luk skorla girildi.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya iyi başladı ve üç dakikanın sonunda 46 – 44’lük üstünlüğü ele geçirdi. Çeyreğin orta bölümünde hücumda hareketlenen Büyükçekmece Basketbol, skorda 52 – 49 öne geçince çeyreğin sonuna 4 dakika 29 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Çeyreğin son bölümünde oyunun kontrolünü ele geçiren Kırmızı Ejderhalar, son çeyreğe 65 – 59 önde girdi.

Bahçeşehir Koleji son çeyreğe 4-0’lık bir seriyle başlayıp farkı çift hanelere çıkarınca Büyükçekmece, maçın bitimine 8 dakika 13 saniye kala molaya başvurdu. Molanın ardından iki tarafın da hücumları kısır bir hal alınca, maçın sonuna 6 dakika 37 saniye kala Bahçeşehir Koleji molaya başvurdu. Moladan Stimac’la etkili dönen ev sahibi ekip, skoru 74 – 61’e getirince konuk takım maçın bitimine 5 dakika 20 saniye kala bir mola daha aldı. Bahçeşehir Koleji maçın son bölümünde de oyunun kontrolünü sürdürdü ve sahadan 83 – 74’lük skorla galip ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, maçın ardından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: ‘’Ligin ikinci yarısına istediğimiz gibi başlayamamıştık. Kendi sahamızda oynamamız ve takımların galibiyet sayılarının birbirine yakın olmasından ötürü bu maç bizim için çok önemliydi.

Bu hafta aramıza iki yeni arkadaşımız katıldı. Tabii ki yeni oyuncuları takıma hemen entegre etmek kolay olmuyor ama buna rağmen iyi iş çıkarttığımızı düşünüyorum.

Rakibimizi iyi oyunundan ötürü tebrik ederim. Bu galibiyet, Bahçeşehir ailesine armağan olsun.''

Bahçeşehir Koleji, ligin 21. Haftasında 9 Şubat Salı günü HDI Sigorta Afyon Belediyespor’a konuk olacak.