Bahçeşehir Koleji’nden 2020’ye Buruk Veda

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 14. Haftasında Empera Halı Gaziantep Basketbol’u ağırladı. Başından sonuna kadar sıkı bir mücadeleye sahne olan maçtan 83 – 76 mağlup ayrılan Bahçeşehir Koleji, 2020 yılına buruk bir nokta koymuş oldu.

Kırmızı Ejderhalar maça İsmet Akpınar, Erick Green, Jamal Jones, Peyton Aldridge ve Thomas Robinson; konuk ekip Empera Halı Gaziantep Basketbol ise Rashard Kelly, Mam Jaiteh, Trevis Simpson, Marko Tomas ve Can Uğur Öğüt beşiyle başladı.

Gaziantep Basketbol, maça hücum kanadında etkili başladı ve ilk iki buçuk dakikayı 9 – 4 önde geçti. Bahçeşehir Koleji, Thomas Robinson’ın sayılarıyla farkı belli bir seviyede tuttu ve ilk çeyreğin bitimine 4 dakika 20 saniye kala gelen televizyon molasına 15 – 11 geride girdi. Çeyreğin son bölümü dengeli bir mücadeleye sahne olurken, maçın ilk dörtte birlik bölümü Gaziantep Basketbol’un 23 – 20 üstünlüğüyle geçildi.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe iyi başladı ve devrenin sonuna 6 dakika 43 saniye kala 28 – 27 öne geçince Gaziantep Basketbol molası geldi. Konuk ekip, moladan Tomas’ın sayılarıyla döndü ve ilk yarının son dört buçuk dakikasına 35 – 30 önde girdi. Lemar’ın üçlüğüyle skor, devrenin bitimine 3 dakika 41 saniye kala 30 – 38’e gelince molayı bu kez de Bahçeşehir Koleji aldı. Çeyreğin son bölümünde top kayıplarıyla ritim kaybeden Kırmızı Ejderhalar, soyunma odasına 37 – 46 geride girdi.

Bahçeşehir Koleji, ikinci yarıya iyi başlayıp farkı bir ara 3’e kadar indirse de konuk ekip, üçüncü çeyreğin ilk dört dakikasını 54 – 48 önde geçti. Robinson ve Jaiteh’in karşılıklı sayılarına sahne olan bölümün ardından, çeyreğin sonuna 4 dakika 48 saniye kala gelen televizyon molasına 56 – 50 Empera Halı Gaziantep Basketbol üstünlüğüyle girildi. Çeyreğin son bölümünde Bahçeşehir Koleji skoru 58’de eşitlese de 7-0’lık serinin ardından skor 58 – 65’e geldi ve maçın son dörtte birlik bölümüne bu skorla girildi.

Bahçeşehir Koleji son çeyreğin ilk bölümünde skoru 67 – 70’e getirdi ve konuk takım, maçın bitimine 6 dakika 18 saniye kala mola aldı. Molanın ardından Gaziantep Basketbol skoru 70 – 76’ya getirince maçın sonuna 4 dakika 10 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Maçın son bölümünde skor farkını koruyan Gaziantep Basketbol, sahadan galibiyetle ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer oyuncuları; 18 sayıyla Thomas Robinson (15 ribaund, 1 asist), 17 sayıyla İsmet Akpınar (3 asist, 2 ribaund) ve 16 sayıyla Erick Green (2 asist, 2 top çalma) oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, maçın sonunda yaptığı açıklamalarda şu ifadelerde bulundu: ‘’Maç planımızı sahaya yansıtamadık. Çok inişli – çıkışlı periyotlarımız oldu. Mücadelenizi, Gaziantep Basketbol gibi iyi takımlara karşı kırk dakika boyunca sahaya yansıtmazsanız kazanmanız çok zorlaşıyor. Empera Halı Gaziantep Basketbol'u galibiyetleri için tebrik ederim. ’’

Bahçeşehir Koleji, yeni yılın ilk maçında 3 Ocak 2021 günü Aliağa Petkim Spor’a konuk olacak.