BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN PLAY-OFF YOLUNDA DEV ADIM

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. Hafta erteleme maçında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Darüşşafaka’yı ağırladı. İkinci yarıdaki savunma performansıyla oyunu kontrol eden Kırmızı Ejderhalar, sahadan 82-73’lük zaferle ayrıldı ve bu sezon ligdeki 15. galibiyetini elde etmiş oldu.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Langston Hall, Muhammed Baygül, Jamal Jones, Berkay Candan ve Oğuz Savaş; konuk takım Darüşşafaka ise Troy Caupain, Doğuş Özdemiroğlu, Isaiah Pineiro, Nathan Boothe ve Ragıp Berke Atar beşiyla başladı.

İki ekip de maça savunma sertliğini üst seviyede tutarak başlarken Darüşşafaka, ilk üç dakikayı 6-4 önde geçti. Kırmızı Ejderhalar, çeyreğin orta bölümünde Berkay’ın yay gerisinden bulduğu isabetlerle skordaki üstünlüğü ele geçirdi ve periyodun bitimine 3 dakika 51 saniye kala gelen televizyon molasına 13-8 önde girdi. Çeyreğin kalan kısmında iki takım da dengeli bir görüntü ortaya koyarken, maçın ilk dörtte birlik bölümü 20-14 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe Darüşşafaka iyi başlarken devrenin sonuna 5 dakika 5 saniye kala skor 27-23’e gelince Bahçeşehir Koleji molaya başvurdu. Moladan Olaseni’yle yi dönen konuk takım, ilk yarının son üç dakikasına girilirken skoru 29-28’e getirdi. Devrenin son bölümünda bir ara geri düşse de Hall’un skorerliğiyle oyundaki üstünlüğünü koruyan Kırmızı Ejderhalar, soyunma odasına 38-37 önde gitti.

Soyunma odasından kısa oyuncuları Hall ve Kartal’la etkili dönen Bahçeşehir Koleji, üçüncü çeyreğin ilk beş dakikasını 47-41 önde geçti. Çeyreğin sonuna 3 dakika 46 saniye kala gelen televizyon molasına Kırmızı Ejderhalar’ın 52-41 üstünlüğüyle girildi. Farkı çeyreğin kalan kısmında da çift hanelerde tutan Bahçeşehir Koleji, maçın son dörtte birlik bölümüne 61-51 önde girdi.

Son periyodun başında ikinci şans sayılarıyla etkili olan Darüşşafaka, ilk üç dakikada skoru 66-60’a getirdi. Maçın sonuna 5 dakika kala gelen televizyon molasına da aynı sayı farkıyla, 68-62’yle girildi. Molanın ardından hücumda ritim bulamayan konuk takım, mücadelenin bitimine 3 dakika 48 saniye kala molaya başvurdu (70-62). Moladan Olaseni ve Sinan’ın isabetleriyle dönen Darüşşafaka, skoru 1 dakika 58 saniye kala 73-67’ye getirince molayı alan taraf bu kez de Bahçeşehir Koleji oldu. Maçın son bölümünde elindeki skor avantajını koruyan Kırmızı Ejderhalar, parkeden 82-73’lük galibiyetle ayrıldı ve bu sezon ligdeki 15. zaferini elde etti.

Bahçeşehir Koleji Başantenörü Erhan Ernak, mücadelenin ardından şu açıklamalarda bulundu: ‘’Bizim için play-off yolunda oldukça kritik bir karşılaşmaydı, bu zorlu maçta galip geldiğimiz için mutluyuz ama tabii ki işimiz bitmedi. Cumartesi günü yine evimizde Gaziantep Basketbol’la oynayacağız ve hafta içinde FIBA Europe Cup’ta final serimize başlayacağız. Rakibimiz Darüşşafaka’yı mücadelesinden ötürü tebrik, bugün tribünde ve ekranları başında bizi destekleyen Bahçeşehir Koleji ailesine teşekkür ederim.’’