Bahçeşehir Koleji Son Dakikaya Kadar Mücadeleyi Elden Bırakmadı

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Alper Özcan, DJ White, Marcus Slaughter; Anadolu Efes ise Doğuş Balbay, Shane LarkinKrunoslav SimonAdrien MoermanBryant Dunston beşiyle maça başladı.  

Bahçeşehir Koleji maça DJ White’ın etkili oyunuyla başladı ve beş dakikanın sonunda 11-6 öne geçti. Anadolu Efes, televizyon molasının ardından oyunun kontrolünü ele geçirdi ve maçın ilk dörtte birlik bölümü 20-20 eşitlikle geçildi.  

İkinci çeyreğe iki takım da dengeli girerken, çeyreğin bitimine 6 dakika 53 saniye kala Anadolu Efes molası geldi (24-28). Molanın ardından Vasilije Micic’in etkili oyunuyla fark, devrenin bitimine 4 dakika kala çift hanelere kadar çıktı (28-38). Çeyreğin son bölümünde hücumdaki etkinliğini artıran Bahçeşehir Koleji, 8-2’lik bir seri yakaladı ve soyunma odasına Anadolu Efes’in 40-36’lık üstünlüğüyle gidildi.  

İki takım da ikinci yarıya hücumda ve savunmada dengeli başlarken, üçüncü çeyreğin ilk beş dakikalık bölümü 49-45 Anadolu Efes üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin ikinci yarısında Adrien Moerman’ın etkili oyunuyla farkı yeniden çift hanelere çıkaran Anadolu Efes, son periyota 63-62 önde gitti. 

Maçın son çeyreğine Metecan Birsen ve Shane Larkin’in basketleriyle başlayan Anadolu Efes, maçın son 5 dakikalık bölümüne 78-64 önde girdi. Bahçeşehir Koleji, maçın son anlarında DJ White’la geri dönmeye çalışsa da sahadan 87-81 mağlup ayrıldı.  

Sezonun 10. Haftasında da yine Bahçeşehir Koleji tribünleri dikkat çekiyordu. Sadece İstanbul değil Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen öğrenciler tribünleri tıka basa doldurdu. Şölen havasında geçen maçta Bahçeşehir Koleji taraftarları son saniyeye kadar takımına desteği bırakmadı.