Bahçeşehir Koleji Son Topta Yıkıldı

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin yedinci hafta erteleme maçında Pınar Karşıyaka’ya konuk oldu. Kırmızı Ejderhalar, farkı bir ara çift hanelere kadar çıkarsa da son topu savunamadı ve rakibine 82 – 79 mağlup olarak bu sezon ligdeki altıncı yenilgisini aldı.

Kırmızı Ejderhalar maça İsmet Akpınar, Thomas Akyazılı, Jamal Jones, Peyton Aldridge ve Josh Owens; ev sahibi Pınar Karşıyaka ise Metecan Birsen, Raymar Morgan, Tony Taylor, Amath M’Baye, Yunus Emre Sonsırma beşiyle başladı.

Maça Thomas Akyazılı’nın etkili oyunuyla başlayan Bahçeşehir Koleji skorda 8 – 2 öne geçince ev sahibi ekip çeyreğin bitimine 8 dakika 9 saniye kala erken bir mola aldı. Pınar Karşıyaka molanın ardından Tony Taylor’la hücumda etkinliğini artırsa da Kırmızı Ejderhalar çeyrek sonuna kadar farkı korudu ve maçın ilk dörtte birlik bölümünü 19 – 13 önde geçti.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe Erkan Yılmaz ve Burak Can Yıldızlı’nın etkili oyunuyla girdi ve ilk beş dakikayı 29 – 20 önde kapattı. Bahçeşehir Koleji çeyreğin kalan bölümünde savunma sertliğini biraz düşürünce fark kapandı ve soyunma odalarına Bahçeşehir Koleji’nin 39 – 34’lük üstünlüğüyle gidildi.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya hücumda tutuk başladı ve ilk beş dakikayı 44 – 42’lik skorla Karşıyaka’nın gerisinde geçti. Çeyreğin kalan bölümünde iki takım da skor üretmekte zorluk yaşadı ve maçın son dörtte birlik bölümüne 51 – 51’lik eşitlikle girildi.

Kırmızı Ejderhalar son çeyreğe Josh Owens ve Erick Green’in etkili oyunuyla başlayarak skoru 53 – 59’a getirince, Pınar Karşıyaka maçın bitimine 7 dakika 22 saniye kala molaya başvurdu. Bahçeşehir Koleji moladan Erick Green’in sayılarıyla döndü ve maçın sonuna 6 dakika 10 saniye kala farkı çift hanelere çıkardı (57 – 67). Ev sahibi ekip; Amath M’Baye ve Tony Taylor’ın dış atışlarıyla farkı 3’e indirince, son 2 dakika 44 saniyeye girilirken Bahçeşehir Koleji molası geldi. Maçın son 1.3 saniyelik bölümüne 79 – 79 eşitlikle girilirken Pınar Karşıyaka, moladan Amath M’Baye’nin üçlüğüyle döndü ve maçı son topta kazanmış oldu.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri; 20 sayıyla Erick Green (1 asist, 1 ribaund), 16 sayıyla Jamal Jones (4 ribaund, 1 asist) ve 10 sayıyla Peyton Alridge (2 ribaund) oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Zafer Aktaş, maçtan sonra yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: ‘’Öncelikle Karşıyaka’yı tebrik ediyorum. Çarşamba günkü Galatasaray mağlubiyetinden sonra bu maç, yaralarımızı sarmak açısından önemliydi. Yarın Ankara’ya geçip pazar günü OGM Ormanspor’la çok önemli bir maça çıkacağız.

Maçın sonundaki faul problemi bizi ciddi anlamda etkiledi. Özellikle oyun kurucu pozisyonunda İsmet’i kaybetmemiz, bizi hücum organizasyonlarında sıkıntıya soktu. Takımımın iyi mücadele ettiğini düşünüyorum.’’

Kırmızı Ejderhalar sıradaki maçında, ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. Haftasında, 6 Aralık Pazar günü OGM Ormanspor’a konuk olacak.