Bahçeşehir Koleji Yeni Yıla Galibiyetle Girdi

Bahçeşehir Koleji 2021’in ilk maçında, ING Basketbol Süper Ligi’nin 15. Haftası kapsamında Aliağa Petkim Spor’a konuk oldu. Başından sonuna kadar çok yakın geçen mücadeleden 77 – 72’lik skorla galip ayrılan Bahçeşehir Koleji, bu sezon ligdeki altıncı zaferini elde etti.

Kırmızı Ejderhalar maça İsmet Akpınar, Erick Green, Jamal Jones, Burak Can Yıldızlı ve Josh Owens; ev sahibi ekip ise Kendrick Ray, Ege Arar, Sarunas Vasiliauskas, Thomas Wimbush, Ian Hummer beşiyle başladı.

Maç; Burak Can Yıldızlı ve Ege Arar’ın karşılıklı basketleriyle başladı ve ilk dört dakika Bahçeşehir Koleji’nin 9 – 6’lık üstünlüğüyle geçildi. Jamal Jones’un üst üste iki üçlüğüyle oyunun kontrolünü ele geçiren Kırmızı Ejderhalar, çeyreğin bitimine 3 dakika 58 saniye kala skoru 10 – 14’e getirdi ve televizyon molasına bu skorla girildi. Çeyreğin son bölümünde 9 – 2’lik bir seri yakalayan Petkimspor, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 19 – 16 önde geçti.

İkinci çeyreğe iki ekip de dengeli başladı ve ilk iki buçuk dakikalık bölüm, ev sahibinin 23 – 20’lik eşitliğiyle geçildi. Bahçeşehir Koleji, çeyreğin orta bölümünde Shannon Evans’ın basketleriyle maçın içinde kaldı ve devrenin sonuna 4 dakika 57 saniye kala gelen televizyon molasına Petkimspor’un 30 – 27 üstünlüğüyle girildi. Bahçeşehir Koleji’nin 10 – 2’lik serisinin ardından skor 32 – 37’ye gelince Petkimspor, devrenin bitimine 2 dakika 4 saniye kala mola aldı. Çeyreğin son bölümünde iki takım da skor üretmekte güçlük çekti ve soyunma odasına Bahçeşehir Koleji’nin 40 – 34’lük üstünlüğüyle gidildi.

Ev sahibi takım ikinci yarıya 8 – 0’lık seriyle başladı ve iki dakika içinde skorda 42 – 40 öne geçmiş oldu. Bahçeşehir Koleji, Thomas Robinson’ın hücum ribauntlarıyla oyunu dengeledi ve üçüncü çeyreğin sonuna 4 dakika 40 saniye kala gelen molaya 51 – 49 Petkimspor üstünlüğüyle gidildi. Çeyreğin son bölümünde de denge bozulmadı ve maçın son dörtte birlik bölümüne ev sahibi takımın 59 – 57 liderliğiyle girildi.

İki ekip de son çeyreğe savunma sertliğini artırarak girdi ve ilk dört dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 65 – 64 üstünlüğüyle geçildi. Maçın son bölümünde Shannon Evans’ın etkili oyunuyla sahadan 77 – 72’lik skorla galip ayrıldı ve bu sezon ligdeki altıncı galibiyetini elde etti.

Bahçeşehir Koleji adına maçın en skorer isimleri; 23 sayıyla Erick Green (4 ribaund, 2 asist), 18 sayıyla Shannon Evans (3 ribaund, 2 asist) ve 13 sayıyla Jamal Jones (3 asist, 2 ribaund) oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, maçın ardından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: ‘’Deplasman maçları bizim için çok daha önemli, buradan galibiyet çıkarabildiğimiz için çok mutluyuz. Hala istediğimiz seviyeye gelemedik ancak iyiye doğru gittiğimizi gözlemleyebiliyorum. Birlikte oynadıkça daha da iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Rakibimiz Petkimspor’u da iyi oyunları için tebrik ediyorum.’’

Kırmızı Ejderhalar, sıradaki maçında 9 Ocak 2021 günü TOFAŞ’a konuk olacak.