Bahçeşehir Kolejinden Bir Farklı Galibiyet Daha

ING Süper Lig 13.hafta mücadelesinde ev sahibi takım Lokman Hekim Fethiye Belediyespor maça Erdem İlter, Barış Hersek, Elgin Cook, Darion Atkins, Branden Frazier beşlisi, misafir takım Bahçeşehir Koleji ise maça Jamal Jones, İsmet Akpınar, Thomas Robinson, Erick Green, Peyton Aldridge beşlisi ile başladı.

 

Maçta, hava atışını alan ve ilk hücuma başlayan Bahçeşehir Koleji oluyor. Maça çembere atak ederek yüzdeli başlayan Bahçeşehir Koleji’nin ve maçın ilk sayısı smaçla Peyton Aldridge’den geliyor. Sayıyı alan Bahçeşehir Koleji’nin ve maçın ilk top kaybı da yeni transfer Thomas Robinson’dan oluyor. Maça iyi başlayamayan Fethiye Belediyespor’dan pota altında gelen Thomas Robinson’a yapılan faul ile maçın ilk serbest atışı da Thomas Robinson tarafından yapılıyor (2/1).

 

Ataklarda sayı bulmaya çalışan Fethiyebelediyespor Ray Atkins’den maçın ilk üç sayılık atışı geliyor (07.16). Elgin Cook pota altında Thomas Robinson’a yaptığı teknik faul ile serbest atışa giden maç, akabinde Bahçeşehir Koleji atağı ile devam ediyor ve Thomas Robinson bulduğu 2 sayılık atış ile bir anda 4 sayı daha haneye yazdırıyor(5-13). İlk Periyot ikili oyunlarda boyalı alanı kalabalık tutarak rakibe alan bırakmayan Bahçeşehir Koleji Erkan Yılmaz’ın 3 sayılık atışı ile 12-24 önde bitiriyor.

 

İkinci periyotun ilk sayısı Robinson smacı ile geliyor. İlk çeyreğin de sonunu iyi oynayan Abu’nun boyalı alandan bulduğu sayılarla Fethiye Belediyespor morallendi ve tempoyu yüksek tutarak devrenin bitimine 5 dakika kala farkı tek hanelere çekti (22-30). Hücumdaki temposunu kaybeden Bahçeşehir Koleji ikinci kez molaya gitti. (20-30). Moladan iyi dönen Bahçeşehir Koleji ,iyi organize edilmiş setler sonrası boş üçlükleri bularak, 2 dakika kala farkı tekrar 13’e çıkardı (28-41). Fethiye’nin molası da onların hızını kesmedi ve kalan sürede yakalanan 11-0’lık seriyle soyunma odasına giderken fark 24’e çıktı (28-52). 

 

İkinci yarının ilk sayısı Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’dan geldi. İkinci yarıda ise fazla değişen bir görüntü olmadı. İlk yarının sonunda maçı koparan ve rakibinin tüm direncini kıran Bahçeşehir Koleji 3.periyodu 82-46 ve maçı da 105-76 önde tamamladı ve rahat bir galibiyet aldı.

 

17 üçlük isabeti bulan Bahçeşehir Kolejinde 7 isim çift haneli skorlara çıktı ve  İsmet Akpınar 18 sayı ile takımının en skorer ismi oldu. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ise Branden Fraizer 19 sayı ile maçın en skoreri olurken, Erdem İlter 16 sayı kaydetti. 

 

Avrupa defterini moralli tamamlayan Bahçeşehir Koleji, deplasmanda Lokman Hekim Fethiye Belediyesi’ni skorda hiç geriye düşmeden 105-76 mağlup etti ve ligde 5 maç aradan sonra kazandı. Hafta içinde sakatlanan Neal’den yoksun oynayan ev sahibi Lokman hekim Fethiye Belediyespor ise üst üste 5.mağlubiyetini aldı.