Bahçeşehir Koleji'ne Süre Yetmedi

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Manny Harris, DJ White, Marcus Slaughter; Fenerbahçe BEKO ise Erick Green, Kostas Sloukas, Luigi Datome, Nicolo Melli, Ahmet Düverioğlu beşiyle başladı.

İki takım da maça hücumda yüksek yüzdeyle oynayarak başladı ve çeyreğin bitimine 4 dakika 39 saniye kala gelen televizyon molasına 12-9 Fenerbahçe BEKO üstünlüğüyle gidildi. Molanın ardından savunmada sertliği artıran Fenerbahçe BEKO, farkı 8 sayıya kadar çıkarınca ilk periyotun bitimine 1 dakika 5 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (20-12).     Çeyreğin son bölümünde oyundaki kontrolünü koruyan Fenerbahçe BEKO, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 25-12 önde kapattı.

İkinci çeyreğe hücumda Joffrey Lauvergne’ün etkili oyunuyla başlayan Fenerbahçe BEKO, farkı 15 sayıya kadar çıkarttı ve ilk beş dakikalık bölümü 39-24 önde geçti. Çeyreğin kalan bölümünde de rakibine ayak uydurmakta güçlük çeken ekibimiz, soyunma odasına 48-33 geride gitti.

İkinci yarıya da oyundaki üstünlüğünü koruyarak giren Fenerbahçe BEKO, ilk beş dakikayı 24 sayı farkla, 61-37 önde geçti. Bu esnada, baş antrenörümüz Stefanos Dedas, aldığı ikinci teknik faul neticesinde oyundan diskalifiye edildi. Son periyota 66-41 Fenerbahçe BEKO üstünlüğüyle gidildi.

Son çeyreğe Andy Rautins’in etkili oyunuyla başlayan Bahçeşehir Koleji, maçın sonuna beş dakika kala farkı 13 sayıya kadar indirdi (71-58). Son bölümde rakibine yaklaşan ve farkı azaltan Bahçeşehir Koleji’ne daha fazlası için süre yetmedi ve sahadan 78-70 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla Bahçeşehir Koleji, Türkiye Kupası’na çeyrek finalde veda etmiş oldu.