BSL 2. Maçımızda 2. Galibiyetimizi Aldık

Lige Afyon Belediye karşısında elde ettiği galibiyetle başlayan takımımız, sezonun ikinci maçında ligin iddialı ekiplerinden Galatasaray’ı 83-78’lik skorla geçerek 2/2 yaptı. Maçın yıldızı, 26 sayı 6 asistlik performansıyla Quino Colom oldu.

Bahçeşehir Koleji maça Andy Rautins, Can Altıntığ, Hakan Yapar, Quino Colom, Marcus Slaughter; Galatasaray ise Tai Webster, Aaron Harrison, Ege Arar, Nigel Hayes, Göksenin Köksal beşiyle başladı.

Tai Webster ve Marcus Slaughter’ın karşılıklı basketleriyle başlayan mücadelenin ilk beş dakikalık bölümü Galatasaray’ın 11-9’luk üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin ikinci yarısında savunma sertliğini artıran Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 21-18 önde kapattı.

İkinci çeyreğe hücumda Ayberk Olmaz’ın etkili oyunuyla başlayan Galatasaray, ilk beş dakikalık bölümü 30-27’lik üstünlükle geçti. Bahçeşehir Koleji; Emir Preldzic ve Marcus Slaughter’ın hücumda sorumluluk almasıyla oyunu kontrol etmeye başladı ve ilk yarıyı 44-37 önde kapattı.

Her iki takım da ikinci yarıya savunmada konsantre başladı ve ilk beş dakikanın ardından skor 52-44’te kaldı ve Galatasaray molası geldi. Molanın ardından fark bir ara çift hanelere kadar çıksa da Aaron Harrison’la birlikte hücumda vitesi artıran Galatasaray oyuna ortak oldu ve son 2 dakikaya 58-52 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle girildi. Galatasaray çeyreğin son bölümünde savunmadaki etkisini artırdı ve son çeyreğe 58-55 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle girildi.

Maçın son dörtte birlik bölümüne Galatasaray, Zach Auguste’un üst üste basketleriyle girdi ve 59-58 öne geçince Bahçeşehir Koleji molası geldi. Galatasaray, çeyreğin son 4 dakikalık bölümüne 71-68’lik liderlikle girdi. Maçın son bölümünde Quino Colom’un önderliğinde oyunun kontrolünü ele geçiren Bahçeşehir Koleji, mücadeleden 83-78 galip ayrıldı.