Büyükçekmece'yi Mağlup Ettik

Bahçeşehir Koleji maça Can Altıntığ, Quino Colom, Andy Rautins, DJ White, Marcus Slaughter; konuk ekip Arel Üniversitesi Büyükçekmece ise Merthan Mutlu, Osiris Eldridge, Devin Williams, Malcolm Armstead, Matthew Tiby beşiyle başladı.

İki takım da maça dengeli başlarken ilk beş dakikalık bölüm Arel Üniversitesi Büyükçekmece’nin 13-12’lik üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin ikinci bölümünde DJ White önderliğinde hücumda ritim bulan Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 25-19’luk üstünlüğüyle geçildi.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe Chris Babb’in etkili oyunuyla başladı ve ilk beş dakikayı 39-26 önde geçti. Periyotun ikinci bölümünde iki takım da birbirine üstünlük sağlayamazken soyunma odasına 47-35 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi.

Periyot aralarında ve devre arasında basketbol top şovmeni Ümit Uçur’un yaptığı top gösterisi ve Bahçeşehir Üniversitesi Dans Kulübünün dans gösterisi tribünlerden büyük alkış aldı.

İkinci yarıya savunmada iyi başlayan Bahçeşehir Koleji, 4 dakika 58 saniye kala gelen televizyon molasına 58-43 önde gitti. Molanın ardından hücumdaki etkinliğini sürdüren Bahçeşehir Koleji, son periyota 73-55 önde girdi.

Son çeyrekte de baştan sona oyunun kontrolünü elinde tutarak oynayan Bahçeşehir Koleji, mücadeleden 92-78 galip ayrılarak taraftarlarını mutlu gönderdi.

Maçın en özel anı ise maçın en skorer ismi DJ. White’ın Bahçeşehir Koleji formasıyla 500. Sayıya ulaşması. Taraftarlar tarafından büyük alkış alan 500. Sayı ile DJ White maçında yıldızı oldu.