Eksik Bahçeşehir Koleji Antep Deplasmanında Mağlup

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 29. Hafta erteleme maçında Empera Halı Gaziantep Basketbol’a konuk oldu. Geçtiğimiz haftalarda COVID-19 sebebiyle maç yapamayan ve antrenmanları aksayan, parkeye İsmet Akpınar, Rıdvan Öncel, Stefan Jankovic, Peyton Aldridge ve Deniz Kılıçlı’dan yoksun çıkan Bahçeşehir Koleji; ikinci yarıda rakibine yaklaşmak için çabalasa da başarılı olamadı ve sahadan 88 – 77 mağlup ayrıldı.

Bahçeşehir Koleji maça Shannon Evans, Jamal Jones, Erick Green, Burak Can Yıldızlı ve Vladimir Stimac; ev sahibi ekip ise Rashard Kelly, Mouhammadou Jaiteh, Kenny Hayes, Marko Tomas ve Can Uğur Öğüt beşiyle başladı.

Ev sahibi ekip maça hızlı bir giriş yaptı ve ilk dört dakikayı 14 – 2 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde Erick Green’le hücumda daha etkili olan Bahçeşehir Koleji, farkı azalttı ve ilk periyot ev sahibi takımın 22 – 15 önde kapattı.

Empera Halı Gaziantep Basketbol ikinci çeyreğe Kenny Hayes’in hücumdaki etkin performansıyla başladı ve ilk üç dakika ev sahibinin 33 – 21 üstünlüğüyle geçildi. Devrenin kalan bölümünde Erkan Yılmaz’la etkili olmaya çalışan Bahçeşehir Koleji farkın açılmasına daha fazla müsaade etmedi ve takımlar soyunma odasına 48 – 37’lik skorla gitti.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya Burak Can Yıldızlı’nın hücumdaki eforuyla başladı ve ilk dört dakikayı 59 – 46 geride geçti. Çeyreğin ortasında fark bir ara 20’ye dayansa da Kırmızı Ejderhalar farkı yeniden 10-12 bandına çekti ve periyot sonunda ev sahibi ekibi iki mola üst üste almaya zorladı. Maçın son dörtte birlik bölümüne Empera Halı Gaziantep Basketbol’un 68 – 59 üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğe iki ekip de skor üretiminde sıkıntı yaşayarak başladı ve dört dakikalık bölüm 75 – 65’le geçildi. Maçın son bölümünde genç oyuncuları Ali Yüceoral ve Ahmet Safa Yılmaz’ı sahaya süren Bahçeşehir Koleji, sahadan 88 – 77 mağlup ayrıldı.

Kırmızı Ejderhalar adına maçın en skorer isimleri 17 sayıyla Burak Can Yıldızlı, 16 sayıyla Shannon Evans ve 14 sayıyla Erick Green oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, maçın ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ‘’COVID yüzünden ne yazık ki eksik bir kadroyla mücadele etmek zorunda kaldık. Sahada oynayan oyuncuların enerjisinin maçın belli bölümlerinde yetmediğini gördük. Pazartesi günkü Aliağa Petkimspor maçında elimizden geleni sahaya yansıtmaya çalışacağız. Rakibimiz Empera Halı Gaziantep Basketbol’u galibiyetlerinden ötürü tebrik ediyorum.’’

Kırmızı Ejderhalar, 2020 – 2021 ING Basketbol Süper Ligi’nin son maçında 11 Mayıs Pazartesi günü Aliağa Petkimspor’u ağırlayacak.