FIBA EUROPE CUP’TAKİ RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU

Almanya’nın Freising şehrinde düzenlenen 2021-2022 FIBA Europe Cup kura çekimine birinci torbadan katılan ve E Grubuna düşen Bahçeşehir Koleji; Karadağ temsilcisi KK Mornar Bar’la eşleşti. Kırmızı Ejderhaların normal sezon aşamasındaki diğer iki rakibi ise FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi ve FIBA Europe Cup ön elemelerinden gelecek takımlarla belli olacak. 

2019-2020 sezonunda pandemi nedeniyle yarıda kalana dek yarı finale kadar yükseldiği FIBA Europe Cup’a bu sezon iddialı bir kadroyla hazırlanan Bahçeşehir Koleji, normal sezonda E Grubunda mücadele edecek. Çekilen kurada Kırmızı Ejderhaların, dörder takımın bulunduğu sekiz gruptan oluşan normal sezondaki rakiplerinden yalnızca biri, Karadağ temsilcisi KK Mornar Bar, belli oldu. 

Bahçeşehir Koleji; geçtiğimiz sezon 7DAYS EuroCup’ta mücadele eden Adriyatik Ligi takımı KK Mornar Bar’ın yanı sıra FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi ön elemelerinden ZZ Leiden (Hollanda), Tsmoki Minsk (Beyaz Rusya) ve Belfius Mons-Hainaut (Belçika) eşleşmesinin mağlubu; ve FIBA Europe Cup ön elemelerinden BC Dnipro (Ukrayna), Trefl Sopot (Polonya), Iraklis BC (Yunanistan) ve Academic Plovdiv (Bulgaristan) grubunun galibiyle karşılaşacak.