Galibiyet Son Anda El Değiştirdi

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Chris Babb, DJ White, Marcus Slaughter; ev sahibi ekip TOFAŞ ise Barış Ermiş, Sammy Mejia, Kyle Weems, Muhaymin Mustafa, Kenny Kadji beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça hücumda ve savunmada etkili başladı ve iki dakikanın ardından skorda 8-0’lık üstünlüğü ele geçirince TOFAŞ molası geldi. Ev sahibi ekip moladan 9-0’lık seriyle döndü ve bu kez de molayı, çeyreğin bitimine 5 dakika 34 saniye kala Bahçeşehir Koleji aldı. Molanın ardından DJ White’ın etkili oyunuyla skorda yeniden öne geçen Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 25-22 önde kapattı.

İki takım da ikinci periyoda dengeli başladı ve ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 29-28 üstünlüğüyle geçildi. TOFAŞ, 6-0’lık bir seriyle skoru 34-29’a getirdi ve devrenin bitimine 4 dakika kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Bahçeşehir Koleji devrenin son bölümünde Hadi Özdemir’in hücum ve savunmadaki liderliğiyle soyunma odasına 44-40 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte oyunun dengesi bozulmadı ve çeyreğin bitimine 4 dakika 18 saniye kala gelen televizyon molasına Bahçeşehir Koleji’nin 58-54 üstünlüğüyle gidildi. Televizyon molasından 14-2’lik bir seriyle dönen TOFAŞ, tabelada 68-60 öne geçti ve çeyreğin bitimine 59 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Bahçeşehir Koleji son bölümde Emir Preldzic’in iki üçlüğüyle farkı 4 sayıya indirdi ve maçın son periyoduna TOFAŞ, 70-66 önde girdi.

Son çeyreğe Emir Preldzic’in üst üste basketleriyle başlayan Bahçeşehir Koleji, maçın bitimine 7 dakika 33 saniye kala 75-74 öne geçti ve TOFAŞ molası geldi. Molanın ardından Bahçeşehir Koleji savunma sertliğini artırdı ve maçın bitimine 4 dakika kala, skor 82-79’ken bir TOFAŞ molası daha geldi.