Heyecanlı Maçta Gülen Bahçeşehir Koleji

Ev sahibi olduğumuz maça Quino Colom, Andy Rautins, Emir Preldzic, Hakan Yapar, Marcus Slaughter; konuk takım Banvit ise maça Alex Perez, Devin Oliver, Stefan Bircevic, Şehmus Hazer, Jordan Morgan beşiyle başladı. Büyük mücadeleye sahne olan müsabakadan, 86-78 galip ayrıldık.

Çocuklarımız, maç başlamadan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan bir pankartla sahaya çıktı ve tribünlerde 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı büyük bir coşkuyla okundu.

Maçın ilk basketi fast-break üzerinden Emir Preldzic’le gelirken, Bahçeşehir Koleji maça hücumda hızlı başladı ve 10-1 öne geçince, çeyreğin bitimine 7 dakika 16 saniye kala Banvit molası geldi. Molanın ardından iki takım da skor üretmekte zorlanırken periyotun ilk beş dakikası 14-4 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle geçildi. Çeyreğin ikinci yarısında hücumda ve savunmada disiplinini bozmayan Bahçeşehir Koleji, ilk 10 dakikalık bölümü 27-13’lük üstünlükle kapattı.

Banvit, ikinci çeyreğe hücumda etkili başladı ve 7-3’lük serinin ardından Bahçeşehir Koleji molası geldi. Molanın ardından Bahçeşehir Koleji 6-0’lık seri yakaladı ve bu kez de çeyreğin bitimine 5 dakika 19 saniye kala Banvit molası geldi (36-20). Banvit, ilk yarının son bölümünde hücumda etkinliğini artırınca fark tek hanelere indi ve soyunma odasına 44-36’lık Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi.

Banvit ikinci yarıya hücumda etkili başladı ve ilk 5 dakikalık bölümde farkı 4 sayıya kadar indirdi (52-48). Çeyreğin ikinci bölümünde iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve son periyota 62-55’lik Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi. Çeyrek arasında Bahçeşehir Üniversitesi Dans Kulübü’nün sergilediği gösteri tribünlerden büyük alkış aldı.

Son çeyreğe etkili başlayan konuk takım; Alex Perez ve Rıdvan Öncel’in etkili oyunuyla farkı 2 sayıya kadar indirdi ve son 5 dakikalık bölüme 70-68’lik Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle girildi. Büyük heyecana sahne olan son bölümde Bahçeşehir Koleji oyunun kontrolünü ele aldı ve sahadan 86-78 galip ayrıldı.