İlk Süper Lig Maçımızdan Galibiyetle Ayrıldık

Taraftarının büyük desteğiyle tarihinin ilk Basketbol Süper Ligi müsabakasına çıkan Bahçeşehir Koleji, konuk ettiği Afyon Belediye’yi 88-79 mağlup ederek sezona galibiyetle başladı. Maçın yıldızı, attığı 32 sayıyla Bahçeşehir Koleji’nin İspanyol yıldızı Quino Colom oldu.

Bahçeşehir Koleji maça Andy Rautins, Can Altıntığ, Hakan Yapar, Quino Colom, Marcus Slaughter; konuk Afyon Belediye ise Tyrus McGee, Cevher Özer , Marco Knight, Jamelle Hagins, Earl Calloway beşiyle sahaya çıktı.

İki takım da maça hücumda etkili başladı ve karşılıklı basketlerle ilk beş dakikalık bölüm 12-12’lik eşitlikle geçildi. Bahçeşehir Koleji; periyotun ikinci bölümünde savunmadaki sertliğini artırdı ve Emir Preldzic - Quino Colom ikilisinin etkili oyunuyla çeyreği 20-17’lik üstünlükle kapattı.

Chris Babb ve Serkan Menteşe’nin karşılıklı üç sayılık basketiyle başlayan ikinci çeyreğin ilk bölümünde Afyon Belediye; Tyrus McGee ve Cevher Özer’in hücumdaki etkili oyunuyla periyotun bitimine 5 dakika 51 saniye kala 28-25 öne geçti ve Bahçeşehir Koleji molası geldi. Molanın ardından her iki takım da skor bulmakta zorlanırken, çeyreğin bitimine 3 dakika 27 saniye kala bir mola da Afyon Belediye’den geldi (27-30). Periyotun son bölümünde iki takım da hücumda istediği ritmi bulamadı ve ilk yarı, Bahçeşehir Koleji’nin 32-31’lik üstünlüğüyle sona erdi.

Çeşitli şovlara sahne olan devre arasının ardından ikinci yarıya Bahçeşehir Koleji Quino Colom, Andy Rautins, Can Altıntığ, DJ White ve Marcus Slaughter; Afyon Belediye ise Earl Calloway, Marco Knight, Tyrus McGee, Cemal Nalga ve Cevher Özer beşiyle başladı. Tyrus McGee ve Quino Colom’un karşılıklı üç sayılık basketleriyle başlayan çeyrekte Bahçeşehir Koleji, Quino Colom’un etkili oyunuyla farkı 9 sayıya çıkardı ve çeyreğin bitimine 6 dakika 56 saniye kala Afyon Belediye molası geldi (43-34). Moladan Earl Calloway ve Tyrus McGee’nin basketleriyle dönen Afyon Belediye, 6-0’lık seriyle birlikte farkı 3 sayıya indirince bu kez Bahçeşehir Koleji molayı aldı (43-40). Bahçeşehir Koleji, molanın ardından hücumda etkinliğini artırdı ve maçın son dörtte birlik bölümüne 60-53’lük Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle girildi.

Son periyota hücumda etkili başlayan Afyon Belediye, ilk 2.5 dakikalık bölümde 9-1’lik seri yakalayarak 62-61 öne geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde Quino Colom’un etkili oyunuyla tekrar öne geçen Bahçeşehir Koleji, maçın son 5 dakikasına 69-65 üstünlükle girdi. Afyon Belediye, maçın son bölümünde Marco Knight’la etkili olmaya çalışsa da Bahçeşehir Koleji, etkili hücum performansını sürdürerek sahadan 87-79 galip ayrıldı.