Kiracı Galip Ev Sahibi Mağlup

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Manny Harris, Hakan Yapar, DJ White; konuk takım Darüşşafaka Tekfen ise Toney Douglas, Jon Diebler, Muhammed Baygül, Jeremy Evans, Oğuz Savaş beşiyle başladı.

İki takım da maça dengeli başlarken, çeyreğin bitimine 4 dakika 43 saniye kala gelen televizyon molasına 10-8 Darüşşafaka Tekfen üstünlüğüyle gidildi. Çeyreğin ikinci bölümünde üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlerle öne geçen Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 25-17 liderlikle kapadı.

Bahçeşehir Koleji, ikinci çeyreğe de hücumda Manny Harris’in sürükleyiciliğiyle etkili başladı ve devrenin bitiminie 7 dakika 15 saniye kala Darüşşafaka Tekfen molası geldi (31-17). Konuk ekip, molanın ardından 9-0’lık seriyle farkı 5’e kadar indirince bu kez de Bahçeşehir Koleji mola almak zorunda kaldı (31-26). Devrenin son bölümünde oyunun kontrolünü yeniden ele geçiren Bahçeşehir Koleji, soyunma odasına 47-40 önde gitti.

Bahçeşehir Koleji üçüncü çeyreğe hem hücumda hem de savunmada etkili başlasa da Darüşşafaka Tekfen oyuna dengeyi getirdi ve ilk beş dakikalık bölüm, Bahçeşehir Koleji’nin 58-49’luk üstünlüğüyle geçildi. Bahçeşehir Koleji, çeyreğin sonlarına doğru oyundaki hakimiyetini korumayı başardı ve maçın son çeyreğine 69-58 önde girdi.

Bahçeşehir Koleji, hücumdaki etkinliğini son çeyreğe taşımayı başardı ve ilk beş dakikalık bölümü 80-69 önde geçti. Maçın sonlarında da oyunun kontrolünü elinde tutan Bahçeşehir Koleji, sahadan 92-85 galip ayrıldı.

Bu sezon maçlarını kiracı olarak oynadığı Ayhan Şahenk Spor Salonun’da dokuzuncu galibiyetini alan Bahçeşehir Koleji ev sahibi Darüşşafaka Tekfen’e de kendi evinde galibiyete müsaade etmedi.