KIRMIZI EJDERLER REEDER SAMSUNSPOR'A KARŞI GALİP GELDİ

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 13. hafta maçında Bahçeşehir Koleji, sahasında Reeder Samsunspor’u konuk etti. Büyük bir mücadeleye sahne olan maçta gülen taraf 98-69’luk skorla Bahçeşehir Koleji oldu.

Ev sahibi Bahçeşehir Koleji, karşılaşmaya Philip Scrubb, Muhammed Baygül, Axel Bouteille, Tyler Cavanaugh ve Jerry Boutsiele beşiyle başlarken, Reeder Samsunspor maça Bryant Crawford, Sek Henry, Göktuğ Baş, Mert Ali Sert ve Michale Kyser 

Mücadeleye Axel Bouteille ve Muhammed Baygül’ün üçlükleriyke başlayan Bahçeşehir Koleji, maça 6-0 üstünlükle girdi. Üçlüğü bulan Sek Henry, Reeder Samsunspor adına maçın ilk sayılarını kaydetti. Axel Bouteille ve Muhammed Baygül ile üçlüklerine devam eden Kırmızı Ejderler, çeyreğin bitimine yedi dakika kala 12-3’lük skorla üstünlüğünü korudu. Göktuğ Baş’ın sayısına üst üste iki basketle karşılık veren Muhammed Baygül, 11 sayıya ulaşarak mücadelede çift haneli skor üreten ilk isim oldu. Boyalı alandan bir isabet daha bulan Göktuğ Baş, skoru 17-9’a getirdi. Axel Bouteille ve Sek Henry’nin karşılıklı basketleriyle geçilen bölümde yayın gerisinden isabeti bulan Tyler Cavanaugh, farkı çift hanelere yükseltti. Nimrod Levi’nin boyalı alandan bulduğu isabete bu kez de Philip Scrubb ve Muhammed Baygül ile cevap veren ev sahibi Bahçeşehir Koleji, skoru 27-16’ya getirdi ve rakibine molayı aldırdı. Yayın gerisinden isabeti bulan Bora Satır, ilk çeyreğin skorunu belirledi. Bahçeşehir Koleji ilk çeyreği 29-19 önde tamamladı. 

İkinci çeyreğin ilk basketi Nimrod Levi ile Reeder Samsunspor’dan geldi. Bahçeşehir Koleji adına çeyreğin ilk isabeti Egemen Güven’den geldi. Tony Taylor ile dört sayılık hücumu tamamlayan Bahçeşehir Koleji, üstünlüğünü sürdürdü. Bir üç sayılık basket daha bulan Muhammed Baygül, skoru 38-26’ya getirdi ve mücadeledeki 16. sayılarını kaydetti. Michale Kyser ve Bryant Crawford ile isabetler bulan Reeder Samsunspor, farkı sekiz sayıya indirdi. Göktuğ Baş’ın smacı skoru 40-34’e getirdi. Bryant Crawford ile bir sayı daha bulan Reeder Samsunspor farkı iki sayıya kadar indirdi ve soyunma odasına 40-38’lik Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle girildi.

İkinci çeyreğe karşılıklı basketlerle girilirken boyalı alandan sayıyı bulan Michale Kyser, Reeder Samsunspor’u öne geçirdi. Tyler Cavanaugh ile üstünlüğü yeniden alan Bahçeşehir Koleji, 44-43 öne geçti. Üstünlüğün sürekli el değiştirdiği dakikalarda Michale Kyser, etkili oyununu sürdürdü. Jerry Boutsiele ile basketi bulan Kırmızı Ejderler’e karşılık Göktuğ Baş’tan geldi. Tyler Cavanaugh ile basketi bulan Bahçeşehir Koleji’ne bu kez de Sek Henry’nin üçlüğüyle karşılık veren Reeder Samsunspor, 49-51 öne geçti. Michale Kyser ve Muhammed Baygül’ün karşılıklı basketleriyle geçilen bölümde çeyreğin son iki dakikasına 53-53’lük eşitlikle girildi. Basket faulü bulan Matt Mooney, skoru 53-59’a getirerek farkı açtı. Tyler Cavanaugh ile yayın gerisinden isabeti bulan Bahçeşehir Koleji, farkı üç sayıya indirdi. Muhammed Baygül ile basketi bulan ev sahibi ekip, son çeyreğe 58-59 geride girdi. 

Son çeyreğin ilk basketi, Matt Mooney ile Reeder Samsunspor’dan gelirken, Tony Taylor Bahçeşehir Koleji adına ilk sayıları kaydetti. Tony Taylor ile bir de üç sayılık basket bulan Bahçeşehir Koleji, 63-61 öne geçti. Yayın gerisinden bu kez de Tyler Cavanaugh ile isabet bulan Kırmızı Ejderler, skoru 66-61’e getirdi ve rakibine molayı aldırdı. Mola dönüşü Philip Scrubb ile üçlüğü bulan Bahçeşehir Koleji, Axel Bouteille ile de bir üçlük bularak oyun üstünlüğünü aldı. Axel Bouteille ve Tony Taylor ile üst üste isabetler bulan Bahçeşehir Koleji, skoru 78-63’e getirdi. Jerry Boutsiele’in sayısının ardından Tony Taylor ile bir üçlük bulan Kırmızı Ejderler, 83-63 öne geçerek farkı 20 sayıya yükseltti ve rakibine bir mola daha aldırdı. Üst üste basketler bulmaya devam eden ev sahibi ekip, Berkay Candan’ın üç sayılık isabetiyle skoru 96-67’ye kadar getirdi. Jerry Boutsiele’in smacı skoru belirledi ve Bahçeşehir Koleji, mücadeleyi 98-69 kazandı. 

KOÇ GÖRÜŞÜ

Maça istediğimiz gibi başlasak da ikinci ve üçüncü çeyreklerde savunma konsantrasyonumuzu kaybettik. Son çeyrekte hem hücum hem de savunmada büyük bir mücadele ortaya koyarak kalitemizi gösterdik ve son 10 dakikalık bölümü 40-10 gibi bir skorla üstün tamamladık. Tüm oyuncularımı ve ekibimi tebrik ediyorum. Şimdi önümüzde önemli bir TOFAŞ deplasmanı var. O maça da en iyi şekilde hazırlanıp kazanmak istiyoruz. 

SKORERLER

Bahçeşehir Koleji: Muhammed Baygül 20 sayı 6 ribaund 3 asist, Axel Bouteille 19 sayı 4 ribaund 3 asist, Tony Taylor 17 sayı 5 asist, Jerry Boutsiele 14 sayı 12 ribaund 3 asist