"Kıyaslanmamız Doğru Değil"

LeBron James, tüm kariyeri boyunca Kobe Bryant’la karşılaştırılan bir isim oldu. LeBron draft edildiğinde, Kobe NBA’in en iyi oyuncu konumundaydı ve o andan itibaren ikisi de ‘yeni Jordan’ olmak için savaştılar. Bu karşılaştırmanın kazanını birçokları için LeBron olsa da, Lakers’a katılması ve şu ana kadar başarısız olması nedeniyle Kobe destekçileri tartışmayı yeniden alevlendirmiş durumda.

Bu tartışmaya kayıtsız kalmayan LeBron verdiği bir röportajda, Kobe ile kıyaslanmasının adil olmadığı görüşünde. LeBron, “Bence bu hiç adil değil çünkü hepimiz birbirimizden farklıyız.” ifadelerini kulandı.

Her basketbolcunun birbirinde farklı yollardan yürüdüğünü belirten LeBron, “Hepimiz farklı zorluklar yaşadık, farklı engellerle karşılaştık. Aynı olduğumuz tek yön, hepimiz bu oyunu oynamak için elimizden gelen her şeyi yapması.” şeklinde konuştu.

James, “Michael’ın kendi yolu vardı ve en iyisiydi. Kobe’nin kendi yolu vardı ve en iyisiydi. Benim de kendi yolum var ve umarım ileride birisi en iyi olduğumu söyler.” diyerek tüm oyuncuların kendi dönemlerinde yargılanması gerektiğini söyledi.

LeBron James, ESPN’de yayınlanan ‘More Than An Athlete’ isimli belgeselde tüm zamanların en iyi oyuncusunun kendisi olduğunu söylemişti.