Nefes Kesen Maçta Darüşşafaka'ya Mağlup Olduk

Darüşşafaka Tekfen maça Stanton Kidd, Doğuş Özdemiroğlu, Jeremy Evans, Zanis Peiners, Oğuz Savaş; Bahçeşehir Koleji ise Quino Colom, Can Altıntığ, Andy Rautins, Hakan Yapar, Marcus Slaughter beşiyle başladı.


Yakın bir mücadeleye sahne olan mücadeleden Darüşşafaka Doğuş, 77-72’lik üstünlükle ayrıldı ve bu sezonki ilk galibiyetini aldı. Biz ise Süper Lig tarihimizdeki ilk mağlubiyetimizi aldık.


Maçın ilk basketi Quino Colom’un üç sayılık isabetiyle gelirken ilk beş dakikalık bölüm Can Altıntığ’ın hücumdaki etkili oyunuyla Bahçeşehir Koleji’nin 10-7’lik üstünlüğüyle geçildi. Periyotun ikinci bölümünde Bahçeşehir Koleji hücumdaki etkinliğini daha da artırdı ve maçın dörtte birlik bölümünü 21-14 önde geçti.
İkinci çeyreğe hücumda etkili başlayan Darüşşafaka Tekfen, 9-3’lük seri yakalayarak çeyreğin bitimine 5 dakika 45 saniye kala farkı 1’e indirdi ve televizyon molasına 24-23 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi. Molanın ardından oyunun kontrolünü tamamen ele geçiren Darüşşafaka Tekfen, hem hücumda hem de savunmada etkinliğini artırarak soyunma odasına 38-33’lük üstünlükle gitti.


İkinci yarıya Darüşşafaka Tekfen Doğuş Özdemiroğlu, Zanis Peiners, Jon Diebler, Jeremy Evans, Michael Eric; Bahçeşehir Koleji ise Quino Colom, Andy Rautins, Can Altıntığ, Hakan Yapar ve Marcus Slaughter beşiyle başladı. İkinci yarı Quino Colom ve Jeremy Evans’ın karşılıklı basketleriyle başlarken ilk beş dakikalık bölüm 45-44 Darüşşafaka Tekfen üstünlüğüyle geçildi. Periyotun ikinci bölümünde Quino Colom’un sorumluluk almasıyla hücumda etkinliğini artıran Bahçeşehir Koleji, bir ara hücumda farkı 6 sayıya kadar çıkarsa da son çeyreğe 59-58 geride girdi.


Son çeyreğe Quino Colom’un üst üste basketleriyle giren Bahçeşehir Koleji 63-60 öne geçti ve maçın bitimine 8 dakika 17 saniye kala Darüşşafaka Tekfen molası geldi. Molanın ardından iki takım da skor üretmekte zorlanırken son beş dakikalık bölüme 68-66 Darüşşafaka Tekfen üstünlüğüyle girildi. Darüşşafaka Tekfen maçın son bölümünde Kartal Özmızrak’la hücumda etkinliğini artırdı ve mücadeleden 77-72 galibiyetle ayrıldı. Quino Colom’un 27 sayılık performansı, mağlubiyeti önlemeye yeterli olmadı.