Rövanşı Vermemek İçin Direndik

Bahçeşehir Koleji maça Quino Colom, Andy Rautins, Manny Harris, Hadi Özdemir, Marcus Slaughter; ev sahibi ekip Beşiktaş Sompo Japan ise Kenan Sipahi, Kyle Gibson, Joe Alexander, Erkan Veyseloğlu, Samet Geyik beşiyle başladı.

İki ekip de maça dengeli başladı ve ilk çeyreğin sonuna 4 dakika 25 saniye kala gelen televizyon molasına Bahçeşehir Koleji’nin 12-11 üstünlüğüyle gidildi. Beşiktaş Sompo Japan, çeyreğin son bölümünde Kenan Sipahi’nin hücumdaki etkinliğiyle oyunun kontrolünü ele geçirdi ve maçın ilk dörtte birlik bölümünü 27-18 önde kapattı.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğin başında hücum ribauntlarıyla etkili oldu ve skor, devrenin bitimine 5 dakika 49 saniye kala 35-28’e gelince Beşiktaş Sompo Japan mola aldı. Devrenin son saniyesinde Quino Colom’un bulduğu üç sayılık isabetle soyunma odasına Beşiktaş Sompo Japan’ın 43-38’lik üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü çeyreğe savunmada sert başlayan Beşiktaş Sompo Japan, çeyreğin bitimine 4 dakika 28 saniye kala gelen televizyon molasına 51-43 önde girdi. Molanın ardından hücumdaki etkinliğini artıran Bahçeşehir Koleji farkı 2’ye kadar indirdi ve maçın son dörtte birlik bölümüne 57-55’lik skorla gidildi.

Son periyoda rakibini zor şutlara yönlendirerek başlayan Bahçeşehir Koleji, skorda da öne geçti ve maçın bitimine 4 dakika 3 saniye kala skor 67-69’a geldi. Büyük çekişmeye sahne olan son dakikalarda Beşiktaş Sompo Japan skorda yeniden öne geçti ve mücadeleden 80-78 galip ayrıldı. Bu sonuçla birlikte Bahçeşehir Koleji, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki 14. mağlubiyetini aldı.