Son Periyot Engeline Takıldık

Mücadeleye Bahçeşehir Koleji Quino Colom, Andy Rautins, Emir Preldzic, DJ White, Marcus Slaughter; ev sahibi ekip Fenerbahçe BEKO ise Ali Muhammed, Marko Guduric, Nikola Kalinic, Jan Vesely, Ahmet Düverioğlu beşiyle başladı.

Fenerbahçe BEKO maça hücumda ve savunmada konsantre başladı ve maçın başında 7-0’lık bir seri yakaladı. Quino Colom’un hücumdaki etkinliğiyle oyuna ortak olan Bahçeşehir Koleji, farkı 2 sayıya indirdi ve ilk beş dakikalık bölüm 7-5 Fenerbahçe BEKO üstünlüğüyle geçildi. Televizyon molasının ardından iki takım da kolay skor üretti ve maçın ilk dörtte birlik bölümü, Fenerbahçe BEKO’nun 17-15 üstünlüğüyle tamamlandı.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe iyi başlayıp bir ara öne geçse de Fenerbahçe BEKO savunma disiplinini artırdı ve beş dakikalık bölümü 26-20 önde kapattı. Bahçeşehir Koleji’nin periyot ortasında hücumda yüksek yüzdeyle isabet bularak farkı 3 sayıya indirmesinin ardından, devrenin bitimine 2 dakika 50 saniye kala Fenerbahçe BEKO molası geldi. Moladan Ali Muhammed’in üst üste bulduğu iki üç sayılık isabetle dönen ev sahibi ekip, skoru 36-27’ye getirdi ve bu kez de ikinci periyodun bitimine 1 dakika 34 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Devrenin son bölümü karşılıklı basketlere sahne oldu ve Fenerbahçe BEKO soyunma odasına 41-35 önde gitti.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya hücumda etkili başlayıp üçüncü periyodun bitimine 6 dakika 3 saniye kala skorda 50-47 öne geçince Fenerbahçe BEKO molası geldi. Çeyreğin ikinci bölümünde iki ekip de dengeli bir oyun ortaya koydu ve maçın son dörtte birlik bölümüne 61-61’lik eşitlikle girildi.

Son çeyreğe Kostas Sloukas’ın etkili oyunuyla başlayan Fenerbahçe BEKO, savunmada da sertliği artırınca skorda öne geçti ve maçın son beş dakikalık bölümüne 73-69 önde girdi. Bahçeşehir Koleji’nin savunma disiplinini kaybetmesiyle son periyotta oyunun kontrolünü ele geçiren Fenerbahçe BEKO farkı 9’a çıkardı ve maçın bitimine 3 dakika 24 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi (80-71). Maçın son bölümünde Kostas Sloukas’ın etkili oyunuyla farkı artıran Fenerbahçe BEKO, sahadan 90-73 galip ayrıldı. Bu sonuçla Bahçeşehir Koleji bu sezonki 9. mağlubiyetini almış oldu.