Bahçeşehir Koleji mücadeleye Quino Colom, Andy Rautins, Can Altıntığ, DJ White, Marcus Slaughter; Türk Telekom ise Yunus Emre Sonsırma, Sylven Landesberg, Terrance Campbell, Kenny Gabriel, Vladimir Stimac beşiyle başladı.

Maça Vladimir Stimac’ın pota altındaki etkili oyunuyla başlayan Türk Telekom, maçın ilk beş dakikalık bölümünü 12-7 önde geçti. Bahçeşehir Koleji, çeyreğin ikinci yarısında savunma sertliğini artırdı maçın ilk dörtte birlik bölümü, Türk Telekom’un 18-16 üstünlüğüyle geçildi.

Türk Telekom ikinci çeyreğe etkili başlayıp skoru 26-20’ye getirince, devrenin bitimine 6 dakika 16 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Molanın ardından iki takım da hücumda kısır bir sekans yaşadı ve Türk Telekom molası geldi (23-29). Konuk ekip devrenin son bölümünde oyunun kontrolünü ele geçirip farkı çift hanelere kadar çıkardı ve soyunma odasına 43-31 önde gitti.

Türk Telekom, ilk yarıda yakaladığı momentumu ikinci yarıya da taşıdı ve ilk beş dakikayı 53-38 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde şut yüzdesini artıran Bahçeşehir Koleji, farkı 7 sayıya kadar indirdi ve son periyoda Türk Telekom’un 60-53 üstünlüğüyle gidildi.

Ankara temsilcisi, son periyoda 4-0’lık bir seriyle başlayarak skoru 53-64’e getirdi ve maçın bitimine 8 dakika 42 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Moladan 8-1’lik bir seriyle dönen Bahçeşehir Koleji, skoru 61-65’e getirdi ve bu kez de Türk Telekom, maçın bitimine 6 dakika 11 saniye kala mola aldı. Büyük çekişmeye sahne olan maçın son bölümünde Bahçeşehir Koleji, Quino Colom’un üç sayılık isabetiyle skoru 72-72’ye getirdi ve maç uzatmaya gitti.

Uzatma periyodunda Sylven Landesberg önderliğinde hücumda etkili bir performans sergileyen Türk Telekom, mücadeleden 84-78 galip ayrıldı. Bu sonuçla Bahçeşehir Koleji, bu sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki 9. mağlubiyetini almış oldu.