Yakın Geçen Mücadelede Bahçeşehir Koleji Mağlup Oldu

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 25. Haftasında Galatasaray’a konuk oldu. Başından sonuna kadar büyük çekişmeye sahne olan maçta parkeden galip ayrılan taraf, 101 – 90’lık sonuçla Galatasaray oldu.

Kırmızı Ejderhalar maça Shannon Evans, Erick Green, Jamal Jones, Stefan Jankovic ve Vladimir Stimac; ev sahibi ekip ise Pierre Jackson, Jordan Crawford, Göksenin Köksal, Brock Motum ve Assem Marei beşiyle başladı.

Galatasaray maça Motum ve Göksenin’in sayılarıyla başlarken ilk üç dakikayı 8 – 5 önde geçti. Rakibine, Stimac’ın pota altındaki etkili oyunuyla karşılık veren Bahçeşehir Koleji skoru 13’te eşitledi ve ilk çeyreğin bitimine 4 dakika 30 saniye kala televizyon molası geldi. İki ekip de moladan hücumda akıcı bir şekilde döndü ve periyodun son iki buçuk dakikasına 19 – 19 eşitlikle girildi. Çeyreğin son bölümünde geçiş hücumlarıyla üst üste sayılar bulan Galatasaray skorda 29 – 21 öne geçince, 1 dakika 5 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Maçın ilk dörtte birlik bölümü, ev sahibi ekibin 32 – 21 üstünlüğüyle geçildi.

Bahçeşehir Koleji, ikinci çeyreğin başında Burak Can’ın hücumdaki liderliğine karşın ilk üç dakikayı 39 – 29 geride geçti. Devrenin sonuna 4 dakika 39 saniye kala gelen televizyon molasına Galatasaray’ın 43 – 31 üstünlüğüyle girildi. Sarı kırmızılılar, Jackson’ın hızlı hücumdan bulduğu basketle skoru 50 – 36’ya getirdi ve ilk yarının bitimine 2 dakika 36 saniye kala Bahçeşehir Koleji molası geldi. Devrenin son bölümünde Kırmızı Ejderhalar 11 – 2’lik bir seri yakaladı ve soyunma odasına 52 – 47 Galatasaray üstünlüğüyle gidildi.

Kırmızı Ejderhalar ikinci yarıya Erick Green’in skorer oyunuyla başladı ve ilk iki buçuk dakika 54 – 53’le geçildi. Çeyreğin orta bölümünde iki ekip de savunma sertliğini artırdı ve periyodun bitimine 4 dakika 37 saniye kala gelen televizyon molasına 60 – 59 Galatasaray üstünlüğüyle girildi. Galatasaray, molanın ardından bulduğu hızlı hücum sayılarıyla tabeladaki üstünlüğü yeniden ele geçirdi ve çeyreğin sonuna 2 dakika 7 saniye kala Bahçeşehir Koleji’ni mola almaya zorladı (68 – 62). Çeyreğin son bölümünde Motum’un hücumdaki etkinliğiyle skor avantajını koruyan sarı-kırmızılılar, maçın son dörtte birlik bölümüne 72 – 65 üstün girdi.

Galatasaray son çeyreğe 13 – 5’lik bir seriyle başladı ve maçın bitimine 5 dakika 48 saniye kala Erkan Yılmaz’ın sakatlığı üzerine gelen hakem molasına 85 – 70 önde girdi. Maçın son bölümünde de skor avantajını koruyan ev sahibi ekip sahadan 101 – 90’lık galibiyetle ayrıldı.

Kırmızı Ejderhalar adına maçın en skorer isimleri; 18 sayıyla Erick Green ve 17’şer sayıyla Burak Can Yıldızlı ve Jamal Jones oldu.

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, maçın ardından yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu: ‘’Galatasaray bugün hızlı hücumlardan 35 sayı kaydetti ve biz bu tempoya ayak uyduramadık. Aradaki fark da bu yüzden oluştu. Kaybettiğimiz için üzgünüz, hatalarımızı düzeltip önümüzdeki haftalarda mümkün olduğunca fazla maç kazanarak ligi iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz.’’